Moduł czasowy - sterownik obsługi czujek przeznaczony do sterowania inteligentnego oświetlenia schodowego LED

 

english

Nie przepłacaj za czujki ruchu PIR. Wybierz prezentowany moduł czasowy i podłącz tanie (skuteczne i dobrze działające) czujki ruchu PIR HC-SR501 (koszt ok. 10-15zł/szt). Połączenie czujek z modułem czasowym wzbogaci ich funkcjonalność oraz podniesie komfort działania w zestawie z inteligentnymi sterownikami schodowymi LED.

Sterownik czasowy zbudowany na bazie wyświetlacza LCD i zegara czasu rzeczywistego powstał z myślą o sterowaniu i współpracy z czujkami i sterownikami schodowymi LED. Sterownik modułu czasowego jest uniwersalny i można do niego podłączać różne typy czujek. Obsługiwane rodzaje to czujki:

  • ruchu,
  • nacisku,
  • drgań,
  • bariery podczerwieni

Moduł zapewnia odpowiednie sterowanie wyjściami, aby współpraca czujek z inteligentnymi sterownikami schodowymi LED była optymalna.

Na uwagę zasługuje fakt, iż do każdego wyjścia można podłączyć do dwóch czujek jednego lub mieszanego typu. Często zdarza się, że jedna czujka lub jeden rodzaj czujki nie jest wystarczający do sterowania z dołu lub z góry przy inteligentnych sterownikach schodowych. Dla prezentowanego modułu można podłączyć do dwóch czujek na jedno wyjście (do czterech czujników na dwa wyjścia/moduł).

Prezentowany sterownik czasowy z wyświetlaczem LCD ma funkcję czasowej blokady wyjść w określonych godzinach, co pozwala na zablokowanie działania czujek w dzień lub w innych wybranych zakresach czasowych. Ważną cechą sterownika czasowego jest to, że zakresy godzin blokady ustawia się osobno dla określonych miesięcy - ze względu na występujące różnice w długości dnia i nocy w ciągu roku. W praktyce oznacza to, że dla np. grudnia zaprogramujemy działanie blokady do godziny 15, na wiosnę będzie to już 17-18 a latem nawet 20 czy 21, w zależności, czy schody są oświetlane światłem dziennym.

Dlaczego powstał moduł sterownika czasowego do inteligentnego oświetlenia schodowego?