Sterownik schodowy LED 11-17k LCD BLUE Sharp

Właściwości sterownika oświetlenia schodowego

Sterownik oświetlenia schodowego 11-17k LCD BLUE Sharp współpracuje bezpośrednio z najlepszymi w naszej ofercie czujnikami optycznymi firmy Sharp. Czujki te doskonale radzą sobie zarówno na klasycznych schodach, jak i tych, gdzie wybór umiejscowienia czujki jest kłopotliwy, gdyż to właśnie w menu sterownika użytkownik ustala zasięg czujek, ustawiając dla każdej z nich próg zadziałania w woltach [V].

Urządzenie do obsługi oświetlenia schodowego, jak wszystkie z linii "Kolor", standardowo oferowane jest w obudowie na szynę DIN. Gwarantuje to łatwy montaż sterownika oświetlenia schodów (bez użycia dodatkowych narzędzi) na szynie DIN w specjalizowanej rozdzielnicy, szafce czy po prostu wnęce w ścianie czy na ścianie w pomieszczeniu gospodarczym (np. pod schodami).

Konfiguracja sterownika schodowego jest prosta dzięki menu widocznemu na czytelnym wyświetlaczu LCD. Wartości parametrów zmienia się przy użyciu mikroprzycisków podłączonych do sterownika, dostosowując działanie oświetlenia schodowego do indywidualnych potrzeb.

Użytkownik sterownika oświetlenia schodów 11-17k LCD Blue Sharp ma możliwość zdefiniowania 9 konfiguracji - stylów załączania oraz wyłączania oświetlenia. Zmieniać można prawie wszystkie parametry, w tym szybkości, algorytm/ efekt, rozmycie, akcelerację, jasność świecenia, tryb stand-by itd. Raz zdefinowane style można następnie latwo przełączać, ciesząc się wizualną zmianą podświetlania schodów.

Opcja niezależnych kanałów

Dodatkowo, w zależności od liczy kanałów wykorzystanych do oświetlania stopni schodowych, do dyspozycji są 2, 1 lub 0 kanalów niezależnych:

  • podpięte do 15 (włącznie) stopni schodowych - 2 kanały niezależne
  • podpietych 16 stopni schodowych - 1 kanał niezależny
  • w przypadku wykorzystania wszystkich 17 kanałów do podświetlania stopni schodowych dodatkowe kanały niezależne nie są dostępne

Kanały niezależne moga być wykorzystywane do podłączania podświetlenia poręczy, dodatkowgo oświetlenia na schodach - bocznego lub górnego czy po prostu oświetlenia dekoracyjnego. Parametry dla kanałów niezależnych, takie jak jasności, czasy świecenia czy szybkości zapalania/ wygaszania ustawiane są w wydzielonym menu.

Obsługiwane czujki

Sterownik współpracuje wyłącznie z czujkami optycznymi Sharp (Sharp i Sharp mini z naszej oferty).

Schemat podłączania sterownika schodowego

Podłączanie zgodnie z poniższym schematem:

 schemat schodowy 11 17k LCD blue sharp

Ponadto w sterowniku wiele funkcji znanych z wcześniejszych wersji, takich jak:

  • opóźnienie startu,
  • regulacja nierównomierności zapalania i gaszenia,
  • regulacja nieliniowości,
  • 4 regulacje szybkości,
  • funkcje blokady i świecenia stałego załączane przyciskiem (możliwość podłączenia modułu czasowego, czujki zmierzchowej)
  • wybieralny efekt świetlny podświetlania/wygaszania schodów - tzw. algorytm.

Instrukcja obsługi

Funkcje sterownika oświetlenia schodów, układ menu, sposób podłączania oraz konfiguracji parametrów oraz regulacja zasięgu czujek Sharp opisane zostały w elektronicznej instrukcji obsługi, którą można pobrać z naszej strony (patrz poniżej).

Instrukcja obsługi sterownik schodowy 11-17k RED firmy Nowoster Instrukcja obsługi sterownika schodowego 11-17k_LCD BLUE Sharp

Dostępne wyświetlacze

Standardowo sterownik oświetlenia schodów posiada wyświetlacz LCD z czarnym tłem i niebieskimi napisami. Na życzenie (za dopłatą) możliwość montażu lepszego wyświetlacza OLED - również z czarnym tłem i niebieskimi znakami.

Galeria

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz