Sterownik 11-20k LCD, czujki mini PIR, zielone taśmy LED

Sensoren vs. Tasten - welches Gerät sollte ich wählen?

sterownik schodowy realizacjaPrezentowana oferta sterowników schodowych LED obejmuje zarówno sterowniki proste i tańsze, jak i droższe, o bardzo dużych możliwościach algorytmicznych i o dużym zasobie efektów LED stopni schodów. Wybierając odpowiedni sterownik schodów LED należy zadać sobie kilka pytań dotyczących oczekiwań wobec sterownika schodowego LED. Na rynku oferowanych jest kilka różnych sterowników schodowych. Są one często dość proste w działaniu pod względem efektów, jak również algorytmów. Nierzadko takie sterowniki mają tylko jeden efekt, a algorytm zazwyczaj jest przewidziany wyłącznie dla przycisków lub przełączników, w których nie można zastosować czujek, ponieważ wtedy sterownik nie będzie działał należycie. W przypadku czujek – zadziałają one w momencie, gdy dana osoba zacznie wchodzić lub schodzić ze schodów. Taki wariant dotyczy głównie czujek ruchu PIR, bariery podczerwieni oraz np. czujki nacisku. Aby czujki działały, potrzebne są odpowiednie algorytmy sterowania i działania. Kiedy dana osoba wejdzie na schody - czujka wyzwoli efekt zapalania, natomiast gdy będzie ona opuszczała schody - świecące taśmy LED czy oczka LED będą się wygaszać. Dodatkowo, dobre algorytmy powinny przewidzieć taką sytuację, gdy na schodach znajdą się dwie osoby idące w różne strony lub gdy dwie osoby lub więcej schodzi albo wchodzi po schodach po kolei. Niestety większość sterowników oferowanych na rynku nie posiada odpowiednich algorytmów działania specjalizowanych pod czujki ruchu PIR, fotokomórki czy czujki nacisku. Nasza firma specjalizująca się w sterownikach oraz efektach i algorytmach LED stosuje w średnich i bardziej zaawansowanych modelach sterowników różne algorytmy i efekty działania sterowników schodowych LED (dla przycisków i czujek). Dzięki temu, każdy użytkownik może wybrać odpowiadające mu działanie sterownika schodowego LED. Ważne jest, aby dowiedzieć się, co dany sterownik schodowy LED potrafi i jak będzie reagował na różne sytuacje panujące na schodach, korytarzach, chodnikach, podjazdach itp.

Podczas wyboru sterownika schodowego ważne jest, aby algorytm odpowiadał metodzie działania czy to pod czujki czy pod przyciski. W przypadku przycisków podczas przejścia jednej osoby naciska się jeden przycisk. Dla czujek podczas przechodzenia jednej osoby zawsze zadziałają dwie czujki: na dole i na górze (np. dla czujek ruchu PIR, barier podczerwieni czy czujek nacisku). Dlatego też w przypadku czujek ważny jest taki algorytm działania, aby pogodzić zapalanie i gaszenie dla jednej osoby oraz zapalania z przeciwka dla dwóch osób z przeciwka. Algorytm optymalny dla czujek przewiduje właśnie sytuację taką, że jeżeli efekt nie dojdzie do końca i zadziała czujka z naprzeciwka, to sterownik uznaje osobę z naprzeciwka. A jeżeli efekt dojdzie do końca i zadziała druga czujka to sterownik uznaje, że osoba opuszcza schody i wtedy jest wygaszanie w tym samym kierunku co zapalanie.

Bardzo ważne jest, aby algorytm decydował, kiedy uznać osobę z naprzeciwka, a kiedy uznać, że jedna osoba opuszcza schody. Przy wyborze odpowiedniego sterownika schodowego należy jako jedno z głównych kryteriów brać pod uwagę algorytm działania czy to pod czujki czy pod przyciski. Jeżeli zakupi się sterownik schodowy z algorytmem nieodpowiednim pod czujki ruchu to może dość do sytuacji, że dla jednej osoby albo nie będzie wygaszania po kolei w ogóle, albo sterownik uzna osobę z naprzeciwka, gdzie tak naprawdę była tylko jedna osoba na schodach. Ważne jest, aby dla czujek algorytm był jak najbardziej optymalny. Oferowane sterowniki mają właśnie taką cechę.

Śmiało można powiedzieć, że o jakości danego sterownika schodowego LED świadczą w 90% algorytmy oraz jakość sterownika, a w pozostałych 10% wygląd, obudowa etc. Wybierając odpowiedni sterownik należy zastanowić się, czy ważne są dla nas efekty, algorytmy i jakość sterownika, czy też nalepka na obudowie, liczby i opisy "na papierze". Na naszych stronach pokazujemy dokładny wygląd produkowanych przez nas sterowników. Na bieżąco są umieszczane filmiki i animacje o działaniu algorytmów w różnych sytuacjach panujących na schodach. Możliwość wyboru na schodach odpowiadającego klientowi efektu LED typu: zapalanie i gaszenie stopni po kolei, wagoniki, wygaszanie płynne, wodospad, itp. sprawia, że oferowane przez nas sterowniki to profesjonalne produkty wysokiej jakości sprzętowej i programowej, które są dostępne za taką samą cenę, jak inne sterowniki oferowane przez konkurencję.

Garantie

 

2 Jahre Garantie!

Unsere Rücknahmegarantie
Sie können alle bei uns gekauften Artikel innerhalb von 14 Tagen an uns zurücksenden. Wir überweisen den Warenwert auf das bei Ihrer Bestellung angegebene Bankkonto. Normallerweise kann die Ware nicht benutzt oder geöffnet werden, aber bei uns konnen Sie das Gerät anschliessen und überprüfen. Erst kaufen, dann prüfen - natürlich hoffen wir, dass Sie mit allen enthaltenen Produkten zufrieden sind.