Czujka optyczna Sharp z adapterem mikroprocesorowym

Charakterystyka czujników Schodowych Sharp

Schodowy optyczny czujnik analogowy, z dedykowaną maskownicą (do kupienia osobno), do zabudowy w standardowej podtynkowej puszce montażowej. Zasięg do 1,5m (katalogowo). Może współpracować BEZPOŚREDNIO ze standardowymi sterownikami schodowymi.

Instrukcja montażu i obsługi schodowego czujnika optycznego Sharp z adapterem mikroprocesorowym

Zastosowanie czujników schodowych Sharp

Czujniki optyczne Sharp sprawdzą się praktycznie na każdych schodach, o ile istnieje możliwość montażu czujnika na bocznej ścianie, w słupku balustrady, froncie trepa, w podstopnicy. Problemem nie są ani tzw. schody otwarte, które tylko jedną powierzchnią stykają się ze ścianą, ani schody usytuowane między dwiema ścianami. Czujniki Sharp to uniwersalne czujki optyczne typu refleksyjnego, które w jednej obudowie łączą nadajnik z odbiornikiem. Dzięki temu montaż tych czujników schodowych jest jednostronny - NIE jest wymagana instalacja odbiornika czy lusterka po przeciwnej stronie niż czujnik.

WSKAZÓWKA: czujnik stosowany jako element systemu sterowania oświetleniem schodów powinien być montowany minimum 30cm nad podłogą. Jest to wysokość optymalna, wyznaczona empirycznie dla nóg przechodzącej osoby.

Zasięg czujnika Sharp do sterowników schodowych

Katalogowy zasięg czujników Sharp to od 20 do 150 cm. Został on potwierdzony naszymi doświadczeniami. Ponadto w adapterze reguluje się zasięg czujnika.

Kąt działania ("widzenia")

Czujniki Sharp mają bardzo wąski kąt działania. Jest to duża zaleta w przypadku systemu oświetlenia schodowego, gdyż ułatwia unikanie sytuacji, kiedy oświetlenia aktywowane jest przez osoby jedynie przechodzące obok schodów.

Sposób montażu

Oferowane czujniki optyczne Sharp do sterowników schodowych można montować w standardowej puszce podtynkowej lub innym przygotowanym otworze.

Aby ułatwić naszym Klientom osadzenie czujników schodowych oraz zagwarantować ich elegancki, nowoczesny wygląd, przygotowaliśmy dopasowane maskownice do czujników Sharp (do kupienia osobno, patrz: Maskownice do czujników schodowych). Dzięki maskownicom montaż czujki w standardowej puszce podtynkowej fi 60mm zajmuje tylko chwilę. Czujnik mocowany jest do wewnętrznej strony maskownicy przy pomocy dołączonych śrubek. Maskownicę z zamocowanym czujnikiem przykręca się do puszki montażowej (wkręty nie są elementem zestawu, można wykorzystać wkręty dostarczane z puszką montażową lub dowolne inne pasujące rozmiarem). Podczas wmurowywania puszki montażowej prosimy zwrócić szczególną uwagę na jej wypoziomowanie względem wkrętów montażowych. Jeśli otwory na wkręty nie będą ustawione równo względem podłogi, również maskownica nie będzie wizualnie równo po jej przykręceniu wraz z czujnikiem na puszkę montażową!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz