Sterownik schodowy LED 11-17k LCD Sharp RTC

Sterownik oświetlenia schodowego 11-17k LCD RED Sharp współpracuje bezpośrednio z najlepszymi w naszej ofercie czujnikami optycznymi firmy Sharp. Czujki te doskonale radzą sobie zarówno na klasycznych schodach, jak i tych, gdzie wybór umiejscowienia czujki jest kłopotliwy, gdyż to właśnie w menu sterownika użytkownik ustala zasięg czujek, ustawiając dla każdej z nich próg zadziałania w woltach [V].

Urządzenie, jak wszystkie z linii "Kolor" standardowo oferowane jest w obudowie na szynę DIN. Gwarantuje to łatwy montaż sterownika (bez użycia dodatkowych narzędzi) na szynie DIN w specjalizowanej rozdzielnicy, szafce czy po prostu wnęce w ścianie czy na ścianie w pomieszczeniu gospodarczym (np. pod schodami).

Konfiguracja sterownika jest prosta dzięki menu widocznemu na czytelnym wyświetlaczu LCD. Wartości parametrów zmienia się przy użyciu mikroprzycisków podłączonych do sterownika, dostosowując działanie oświetlenia schodowego do indywidualnych potrzeb.

Użytkownik sterownika 11-17k LCD Red Sharp ma możliwość zdefiniowania 9 konfiguracji - stylów załączania oraz wyłączania oświetlenia. Zmieniać można prawie wszystkie parametry, w tym szybkości, algorytm/ efekt, rozmycie, akcelerację, jasność świecenia, tryb stand-by itd. Raz zdefinowane style można następnie latwo przełączać, ciesząc się wizualną zmianą podświetlania schodów.

Dodatkowo, w zależności od liczby kanałów wykorzystanych do oświetlania stopni schodowych, do dyspozycji są kanały niezależne:

 • podpięte do 15 (włącznie) stopni schodowych - 2 kanały niezależne
 • podpietych 16 stopni schodowych - 1 kanał niezależny
 • w przypadku wykorzystania wszystkich 17 kanałów do podświetlania stopni schodowych dodatkowe kanały niezależne nie są dostępne

Kanały niezależne moga być wykorzystywane do podłączania podświetlenia poręczy, dodatkowgo oświetlenia na schodach - bocznego lub górnego czy po prostu oświetlenia dekoracyjnego. Parametry dla kanałów niezależnych, takie jak jasności, czasy świecenia czy szybkości zapalania/ wygaszania ustawiane są w wydzielonym menu.

Ta wersja sterownika oświetlenia schodowego wyposażona jest w zegar czasu rzeczywistego (RTC) oraz FUNKCJE CZASOWE. Użytkownik może zaprogramować przedziały godzinowe, w których aktywne bedą:

 • czasowe świecenie stałe
 • czasowe świecenie spoczynkowe
 • blokada świecenia (np. gdy schody oświetlone są światłem dziennym)

Dla każdej funkcji czasowej możliwa jest regulacja jasności żródeł swiatła LED.

Funkcje sterownika, układ menu, sposób podłączania oraz konfiguracji parametrów oraz regulacja zasięgu czujek Sharp opisane zostały w elektronicznej instrukcji obsługi, którą można pobrać z naszej strony (patrz poniżej).

Sterownik Współpracuje wyłącznie z czujkami optycznymi Sharp (Sharp i Sharp mini z naszej oferty).

Podłączanie zgodnie z poniższym schematem:

 schemat schodowy 11 17k LCD RED sharp

Ponadto w sterowniku wiele funkcji znanych z wcześniejszych wersji, takich jak:

 • regulacja nierównomierności zapalania i gaszenia,
 • regulacja nieliniowości,
 • 4 regulacje szybkości,
 • funkcje blokady i świecenia stałego załączane przyciskiem (możliwość podłączenia modułu czasowego, czujki zmierzchowej)
 • wybieralny efekt świetlny podświetlania/wygaszania schodów - tzw. algorytm.

Instrukcja obsługi sterownik schodowy 11-17k RED firmy Nowoster Instrukcja obsługi sterownika schodowego 11-17k_LCD RED Sharp

Standardowo sterownika posiada wyświetlacz LCD z czarnym tłem i czerwonymi napisami. Na życzenie (za dopłatą) możliwość montażu lepszego wyświetlacza OLED - również z czarnym tłem i czerwonymi znakami.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz