Maskownice do czujników schodowych

Rodzaje maskownic do czujników schodowych

Maskownice oferowane do montażu ze sprzedawanymi przez nas czujnikami oświetlenia schodowego można podzielić ze względu na:

  1. rodzaj czujnika, do montażu którego są przeznaczone: mini PIR, optyczny standard 0,8m, optyczny Sharp
  2. materiał, z którego są wykonane: plexi, plexi + front, Dibond, drewno (sklejka)
  3. rozmiar maskownicy: standardowy lub mini
  4. kolor maskownicy: biały, czarny, alu jasne na białym, alu ciemne na białym, alu jasne na czarnym, alu cieme na czarnym, Dibond srebro szczotkowane, drewno

Oferowane czujniki mini PIR, optyczne standard 0,8m oraz optyczne Sharp do sterowników schodowych można montować w standardowej puszce podtynkowej lub innym przygotowanym otworze. Do zamaskowania puszki montażowej fi60mm służą maskownice w rozmiarze standardowym, tj. 75x75 mm, o grubości 2-3mm. Mniejsze otwory na czujniki można zasłonić przy pomocy maskownic w wersji mini. Maskownice mini mają następujące wymiary:

  • 50x50mm - plexi do czujników mini PIR
  • 45x45mm - drewniana do czujników optycznych standard oraz mini PIR
  • 40x75mm - maskownica pomniejszona do czujników Sharp, drewniana i plexi

Dostępność materiałowa i kolorystyczna maskownic do czujników oświetlenia schodowego

  MASKOWNICE  czujnik mini PIR    czujka optyczna standard 0,8m   czujnik optyczny Sharp 
 4 otworowa  2 otworowa  mini  standardowa  mini  standardowa  mini
 biała plexi  v  v v v - v v
 czarna plexi  v  v  v  v  -  v  v
 drewniana (sklejka brzozowa) v v v  v v  v  v
 stal nierdzewna szczotkowana v v  -  v  -  v  v
 stal nierdzewna w okleinie  - v  -  v  -  v  v

 v - maskownica dostępna,

  - maskownica niedostępna

Maskownice do czujek mini PIR (typ HC-SR501 lub zamiennik)

 Posiadamy w ofercie trzy typy maskownic do czujników mini PIR:

  • maskownica standardowa 75x75mm grubości 2-3mm z dwoma otworami montażowymi
  • maskownica standardowa 75x75mm grubości 2-3mm z czterema otworami montażowymi
  • maskownica pomniejszona (mini)  bez otworów montażowych (rozmiar 50x50mm - plexi oraz 45x45mm - drewniana)

Stosując maskownicę z dwoma otworami montażowymi należy czujnik mini PIR z adapterem umieścić w podtynkowej puszce montażowej fi60mm i zablokować jego pozycję dowolna metodą (np. przy użyciu klinów).

Maskownice do optycznych czujników schodowych standard 0,8m

 

Maskownice do czujników schodowych Sharp

Aby ułatwić naszym Klientom osadzenie czujników schodowych oraz zagwarantować ich elegancki, nowoczesny wygląd, przygotowaliśmy dopasowane maskownice do czujników Sharp (do kupienia osobno). Dzięki maskownicom montaż czujki w standardowej puszce podtynkowej fi 60mm zajmuje tylko chwilę. Czujnik mocowany jest do wewnętrznej strony maskownicy przy pomocy dołączonych śrubek. Maskownicę z zamocowanym czujnikiem przykręca się do puszki montażowej (wkręty nie są elementem zestawu, można wykorzystać wkręty dostarczane z puszką montażową lub dowolne inne pasujące rozmiarem). Podczas wmurowywania puszki montażowej prosimy zwrócić szczególną uwagę na jej wypoziomowanie względem wkrętów montażowych. Jeśli otwory na wkręty nie będą ustawione równo względem podłogi, również maskownica nie będzie wizualnie równo po jej przykreceniu wraz z czujnikiem na puszkę montażową!

Maskownice mają wymiary 75x75mm oraz grubość 3mm (drewniane, plexi) lub grubość 1mm (stal nierdzewna), co sprawia, że ładnie zakrywają puszkę montażową, a jednocześnie niewiele odstają od ściany. W maskownicach są otwory montażowe czujnika, otwory boczne o rozstawie 60mm, umożliwiające przykręcenie maskownicy wraz z czujnikiem do puszki montażowej oraz otwory na soczewki czujnika.

Dostępne są również pomniejszone maskownice drewniane oraz czarne i białe plexi i stalowe, przeznaczone do maskowania czujników umieszczonych w otworach mniejszych niż puszka montażowa. Są one prostokątne i mają wymiary 75mmx40mm, grubość 3mm - drewniane i plexi, 1mm - stalowe. Zazwyczaj stosowane są do maskowania czujników schodowych umieszczonych w słupkach balustrady, policzkach (wangach) schodów, froncie trepa czy podstopnicy.

Maskownice plexi (czarne i białe) pokryte są minimum jednostronnie warstwą ochronnej folii, która zabezpiecza produkt przed zarysowaniem w czasie transportu czy montażu. Docelowo należy usunąć folię zabezpieczającą.

Maskownice drewniane to surowa sklejka brzozowa, którą można we własnym zakresie malować/ bejcować/ lakierować na dowolny kolor.

Maskownice stalowe

Maskownice stalowe oferujemy w wersji ze stali nierdzewnej szczotkowanej lub stali nierdzewnej okleinowanej. Dostępne są okleiny kolorowe (biały, czarny, szary, srebrny itp.) o różnych fakturach (szczotkowane, matowe, chropowate, metaliczne, carbon) oraz okleiny drewnopodobne. Wybór wzorów na poniższych zdjęciach:

maskownice czujnikow schodowych stal okleina kolor

maskownice do czujnikow schodowych okleiny drewnopodobne

W przypadku oklein szczotkowanych czy metalicznych, obserwowany kolor zmienia się (wygląda inaczej) w zależności od kierunku i kąta padania światła.

Maskownice stalowe 62x62mm z puszką fi50, bez otworów montażowych