Sterownik 11-20k LCD, czujki mini PIR, zielone taśmy LED

Czujka optyczna Sharp

Charakterystyka czujników Schodowych Sharp

Schodowy optyczny czujnik analogowy, z dedykowaną maskownicą (do kupienia osobno), do zabudowy w standardowej podtynkowej puszce montażowej. Zasięg do 1,5m (katalogowo), do 1,2m radzi sobie bardzo dobrze. Może współpracować ze sterownikami schodowymi Nowoster za pośrednictwem modułu czasowego do czujek Sharp lub bezpośrednio z dedykowanymi wersjami sterowników (dopisek Sharp w nazwie sterownika oświetlenia schodów).

Wymiary samej czujki to: długość 45mm, szerokość 20mm, głębokość 22mm.
Minimalny wymagany otwór montażowy - adapter umieszczany NIE przy czujce: 45mm x 25mm, głębokość 25mm
Minimalny wymagany otwór montażowy - adapter umieszczany przy czujce: 45mm x 25mm, głębokość 40mm

Czujnik schodowy Sharp posiada wyprowadzenie przewodów (kolory przewodów mogą się różnić od widocznych na zdjęciu) zakończone adapterem. Adapter ma za zadanie niwelować wpływ ewentualnych zakłóceń. Dodatkowo adapter posiada złącze zaciskowe ułatwiające montaż przewodów. Opis wejść umieszczony jest na płytce adaptera (- out +).

Zastosowanie czujników schodowych Sharp

Czujniki optyczne Sharp sprawdzą się praktycznie na każdych schodach, o ile istnieje możliwość montażu czujnika na bocznej ścianie, w słupku balustrady, froncie trepa, w podstopnicy. Problemem nie są ani tzw. schody otwarte, które tylko jedną powierzchnią stykają się ze ścianą, ani schody usytuowane między dwiema ścianami. Czujniki Sharp to uniwersalne czujki optyczne typu refleksyjnego, które w jednej obudowie łączą nadajnik z odbiornikiem. Dzięki temu montaż tych czujników schodowych jest jednostronny - NIE jest wymagana instalacja odbiornika czy lusterka po przeciwnej stronie niż czujnik.

WSKAZÓWKA: czujnik stosowany jako element systemu sterowania oświetleniem schodów powinien być montowany minimum 30cm nad podłogą. Jest to wysokośc optymalna, wyznaczona empirycznie dla nóg przechodzącej osoby.

Zasięg czujnika Sharp do sterowników schodowych

Katalogowy zasięg czujników Sharp to od 20 do 150 cm. Bardzo dobre działanie czujnika do 120cm zostało potwierdzone naszymi doświadczeniami. Ponadto w sterowniku schodowym można precyzyjnie określić parametr "próg zadziałania", który ma bezpośredni wpływ na zasięg czujnika Sharp.

Kąt działania ("widzenia")

Czujniki Sharp mają bardzo wąski kąt działania. Jest to duża zaleta w przypadku systemu oświetlenia schodowego, gdyż ułatwia unikanie sytuacji, kiedy oświetlenia aktywowane jest przez osoby jedynie przechodzące obok schodów.

Sposób montażu

Oferowane czujkniki optyczne Sharp do sterowników schodowych można montować w standardowej puszce podtynkowej lub innym przygotowanym otworze.

Aby ułatwić naszym Klientom osadzenie czujników schodowych oraz zagwarantować ich elegancki, nowoczesny wygląd, przygotowaliśmy dopasowane maskownice do czujników Sharp (do kupienia osobno). Dzięki maskownicom montaż czujki w standardowej puszce podtynkowej fi 60mm zajmuje tylko chwilę. Czujnik mocowany jest do wewnętrznej strony maskownicy przy pomocy dołączonych śrubek. Maskownicę z zamocowanym czujnikiem przykręca się do puszki montażowej (wkręty nie są elementem zestawu, można wykorzystać wkręty dostarczane z puszką montażową lub dowolne inne pasujące rozmiarem). Podczas wmurowywania puszki montażowej prosimy zwrócić szczególną uwagę na jej wypoziomowanie względem wkrętów montażowych. Jeśli otwory na wkręty nie będą ustawione równo względem podłogi, również maskownica nie będzie wizualnie równo po jej przykreceniu wraz z czujnikiem na puszkę montażową!

Maskownice do czujników schodowych Sharp

Maskownice mają wymiary 75x75mm oraz grubość 3mm (drewniane), 2-3mm (plexi) lub 1mm stal nierdzewna szczotkowana, co sprawia, że ładnie zakrywają puszkę montażową, a jednocześnie niewiele odstają od ściany. W maskownicach są otwory montażowe czujnika, otwory boczne o rozstawie 60mm, umożliwiające przykręcenie maskownicy wraz z czujnikiem do puszki montażowej oraz otwory na soczewki czujnika.

Dostępne są również pomniejszone maskownice drewniane oraz czarne i białe plexi, przeznaczone do maskowania czujników umieszczonych w otworach mniejszych niż puszka montażowa. Są one prostokątne i mają wymiary 75mmx40mm, grubość 3mm - drewniane i 2-3mm - plexi. Zazwyczaj stosowane są do maskowania czujników schodowych umieszczonych w słupkach balustrady, policzkach (wangach) schodów, froncie trepa czy podstopnicy.

Maskownice plexi (czarne i białe) pokryte są obustronnie warstwą ochronnej folii, która zabezpiecza produkt przed zarysowaniem w czasie transportu czy montażu. Docelowo należy usunąć folię zabezpieczającą.

Maskownice plexi (czarne i białe) z frontem imitującym metal (aluminium szczotkowane jasne, aluminium szczotkowane ciemne, złoto szczotkowane - w miarę dostępności) posiadają folię ochronną jedynie na stronie spodniej.

Maskownice drewniane to surowa sklejka brzozowa, którą można we własnym zakresie malować/ bejcować/ lakierować na dowolny kolor.

Maskownice ze stali nierdzewnej szczotkowanej - najbardziej prestiżowe. Dzięki grubości zaledwie 1mm płasko przylegają do ściany. Są mocne, trwałe i pasują wizualnie to wielu stylów wystroju wnętrza.

Dostępne kolory maskownic do czujników optycznych Sharp

Dostępne kolory maskownic stalowych (grubość około 1mm) w okleinie

Gwarancja

Dowodem zakupu jest faktura.

Na sterowniki udzielana jest pełna dwuletnia gwarancja.

Gwarancja zwrotu 14 dni
Masz również gwarancję zwrotu produktu w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki. Standardowo zwracany przedmiot nie może nosić śladów użytkowania. Jednak zakupiony u nas sterownik można podłączać i sprawdzać jego działanie. Kup, podłącz, sprawdź! Jeżeli nie spełni Twoich oczekiwań - odeślij go w ciągu 14 dni, a my zwrócimy Ci kwotę za sterownik.

Gwarancja "uruchomienia"
Dodatkowo, tylko u nas, na oferowane sterowniki masz miesięczną gwarancję na wypadek przypadkowego uszkodzenia sterownika podczas montażu (uruchamiania itp.). W ciągu miesiąca od otrzymania przesyłki, jeżeli przypadkowo (w jakikolwiek sposób z winy użytkownika) sterownik zostanie uszkodzony, naprawimy go lub wymienimy na nowy. Poniesiesz tylko koszt odesłania uszkodzonego sterownika (wysokość w zależności od rodzaju przesyłki i operatora) oraz opłatę ponownej wysyłki naprawionego/ nowego urządzenia (12,30 zł listem poleconym).