Sterownik 11-20k LCD, czujki mini PIR, zielone taśmy LED

Funkcje sterowników schodowych

 

Zalety i funkcje oferowanych sterowników:

 1. Skokowe (zero-jedynkowe) lub płynne sterowanie
  taśmami lub oczkami LED na schodach. Sterowanie LED skokowe polega na tym, że taśma lub oczko LED od razu zapala się lub gaśnie. Sterowanie płynne powoduje stopniowe rozjaśnianie lub ściemnianie taśmy lub oczka LED.
 2. Wybieralna liczba stopni schodowych
  Wszystkie sterowniki mają w swoich oznaczeniach zakres stopni schodowych. Przykładowo, dla sterownika 11-20k liczba stopni schodowych obejmuje przedział od 11 do 20. Jeżeli mamy np. 16 stopni schodowych LED, to w prosty sposób można ustawić w sterowniku, że ma on działać na 16 stopniach. Taka opcja zapewnia wysoką uniwersalność sterownika schodowego, ponieważ nie potrzeba znać dokładnej liczby stopni, które będziemy chcieli podświetlić. Ważne jest, aby zmieścić się w przedziale danej wersji sterownika schodowego LED.
 3. Regulacja szybkości zapalania i gaszenia LED
  (wyższe modele posiadają osobną  regulację szybkości dla zapalania i gaszenia oraz osobno dla zapalania i gaszenia z dołu jak i z góry).
 4. Dostępność algorytmów optymalnych pod przyciski lub pod czujki
  W tańszych wersjach dostępny jest jeden algorytm (określany przez kupującego podczas zamówienia). W droższych wersjach sterowników schodowych algorytmy wybiera się w samym sterowniku. Algorytmy są oczywiście optymalne dla danej wersji sterowania i jeżeli będą pasowały dla danych warunków, z powodzeniem można stosować algorytmy wymiennie, czyli np. algorytm pod czujki można również stosować pod przyciski. W zależności od algorytmu przewidziane są sytuacje takie jak: jedna osoba idąca do góry, jedna osoba idąca w dół, dwie osoby idące po kolei do góry, dwie osoby po kolei idące na dół, wiele osób po kolei idących do góry, wiele osób po kolei idących na dół, dwie osoby idące z naprzeciwka, dwie osoby idące po kolei do góry lub na dół i osoby idące z naprzeciwka, wiele osób po kolei idących w gorę lub na dół i wiele osób idących z naprzeciwka itd.
 5. Regulacja czasu zwłoki (czas świecenia maksymalnego)
  (czas, przez jaki wszystkie punkty świetlne LED stopni będą się świeciły zanim zaczną gasnąć). Przykładowo, dla algorytmu działania pod przyciski – gdy wszystkie stopnie schodowe się zapalą, będą świecić przez ustawiony czas, a następnie zaczną gasnąć.
 6. Opcja wejścia stałego świecenia
  Do wejścia można podłączyć przycisk lub przełącznik, a wtedy (jeżeli wejście będzie aktywne) wszystkie światła LED na schodach będą świecić non stop. W niektórych bardziej zaawansowanych modelach można regulować jasność świecenia oraz ustawiać czas stałego świecenia (wyłącznik czasowy świecenia stałego - funkcja 'Timer').
 7. Opcja wejścia blokującego
  Do wejścia można podłączyć czujki zmierzchowe, przełącznik, moduł czasowy lub centralkę domową i blokować działanie wejść pod czujki lub przyciski. Aktywne wejście spowoduje, że czujka lub przycisk nie wyzwoli efektu zapalania LED na schodach.
 8. Świecenie spoczynkowe dwóch skrajnych lub wszystkich kanałów
  W sterownikach średnich i bardziej zaawansowanych modelach można ustawić świecenie spoczynkowe dla dwóch skrajnych lub wszystkich stopni schodowych. W stanie czuwania, kiedy sterownik czeka na sygnał z czujek lub przycisków, jeżeli ustawiona jest jasność spoczynkowa, to stopnie schodowe LED świecą lekkim światłem tworząc półmrok, poświatę LED. Jeżeli czujka lub przycisk wyzwolą wejście sterownika, efekt zapalania stopni schodowych będzie działał normalnie. Wygaszanie stopni schodowych następuje do momentu uzyskania wartości świecenia spoczynkowego. W sterownikach ustawia się wartość świecenia spoczynkowego od bardzo małej do dużej jasności. Decyduje się także czy podświetlane mają być dwa skrajne stopnie schodowe czy wszystkie. Opcja dwóch skrajnych stopni może być np. wykorzystana do podświetlania spoczynkowego poręczy.
 9. Opcja regulacji rozmycia dla efektu płynnego zapalania i gaszenia
  Płynne rozjaśnianie w bardziej zaawansowanych modelach sterowników schodowych LED może być mniej lub bardziej rozmyte. Rozmycie polega na tym, że kolejny stopień zapala się lub gaśnie odpowiednio wcześniej lub później - w zależności od stopnia rozmycia.
 10. Opcja regulacji nierównomierności (nieliniowości) zapalania i gaszenia
  Przy dużej nierównomierności, na początku stopnie zapalane są szybko, a im bliżej końca, tym stopnie zapalają się coraz wolniej. W przypadku gaszenia jest podobnie. Najpierw gaszenie jest szybsze, a im bliżej końca wygaszania, staje się coraz wolniejsze. Stopnień nierównomierności można regulować. Opcja ta jest bardzo przydatna w przypadku czujek z opóźnieniem lub czujek montowanych blisko schodów. Jeżeli czujka zadziała, gdy jest się już na pierwszym czy drugim stopniu schodów, to pierwsze kilka stopni powinno zapalać się szybko, a następne mogą to robić już wolniej.
 11. Regulacja czasu blokady czujki drugiej.
  Często zastosowane czujki nie mają regulacji czasu opóźnienia. Jeżeli taka czujka jest zamontowana nisko oraz jej czas zadziałania jest tylko na widoczny obiekt. Jeżeli dochodzą do tego wąskie kąty działania, to taka czujka zamiast zadziałać na jedną osobę, działa na dwie nogi. Wtedy sterownik interpretuje to jako dwie osoby. Dochodzi do sytuacji, że podczas opuszczania schodów czujka wykrywa dwie nogi, a sterownik interpretuje to jako: osobę opuszczającą schody (jedna noga) oraz od razu uznaję osobę wchodzącą na schody - z naprzeciwka lub zawracającą (druga noga). Rozpoczyna więc proces zapalania. Aby zapobiec występowaniu efektu wykrywania dwóch nóg zamiast jednej osoby, można ustawić czas blokady drugiej czujki.
 12. Efekty
  W zależności od wybranego algorytmu, dostępne są efekty w postaci zapalania się i gaszenia stopni po kolei lub zapalania się po kolei i gaszenia wszystkich na raz. Zapalanie i gaszenie może być skokowe lub płynne. Dostępne są także efekty wagonika (windy) z możliwością regulacji jego szerokości. Polega to na przesuwaniu się świateł LED o szerokości kilku stopni wraz z osobą poruszającą się na schodach. W zależności od modelu, dostępny jest też efekt wodospadu (kaskady). Efekt polega na spadającym świetle LED, aż do momentu uzyskania świecenia się wszystkich stopni schodowych. W bardziej zaawansowanych modelach dostępny jest efekt gaszenia losowego - płynnego lub skokowego. Standardowo, gaszenie stopni schodowych LED odbywa się po kolei w kierunku opuszczania schodów. W przypadku wygaszania losowego zastosowano algorytm losowy i wygaszanie stopni schodowych odbywa się w kolejności nieuporządkowanej. Za każdym razem wygaszanie działa w inny sposób. W przypadku wygaszania losowego nie sposób zauważyć jakiejkolwiek powtarzalności. Przykładowo, podczas jednego wygaszania najpierw zgasną stopnie 3, 7, 2, 11, 14, 9, a podczas innego wygaszania będą to stopnie 5, 1, 7, 3, 10. Wygaszanie stopni może być skokowe lub płynne. W wygaszaniu płynnym można wybrać także duże lub mniejsze rozmycie.

Przedstawione powyżej funkcje, algorytmy i możliwości oferowanych sterowników schodowych LED pozwolą każdemu klientowi na wybór optymalnego systemu inteligentnego oświetlenia schodów LED!

Zapisz

Zapisz

Gwarancja

Dowodem zakupu jest faktura.

Na sterowniki udzielana jest pełna dwuletnia gwarancja.

Gwarancja zwrotu 14 dni
Masz również gwarancję zwrotu produktu w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki. Standardowo zwracany przedmiot nie może nosić śladów użytkowania. Jednak zakupiony u nas sterownik można podłączać i sprawdzać jego działanie. Kup, podłącz, sprawdź! Jeżeli nie spełni Twoich oczekiwań - odeślij go w ciągu 14 dni, a my zwrócimy Ci kwotę za sterownik.

Gwarancja "uruchomienia"
Dodatkowo, tylko u nas, na oferowane sterowniki masz miesięczną gwarancję na wypadek przypadkowego uszkodzenia sterownika podczas montażu (uruchamiania itp.). W ciągu miesiąca od otrzymania przesyłki, jeżeli przypadkowo (w jakikolwiek sposób z winy użytkownika) sterownik zostanie uszkodzony, naprawimy go lub wymienimy na nowy. Poniesiesz tylko koszt odesłania uszkodzonego sterownika (wysokość w zależności od rodzaju przesyłki i operatora) oraz opłatę ponownej wysyłki naprawionego/ nowego urządzenia (12,30 zł listem poleconym).